Program przesiewowych badań stóp i postury dzieci w przedszkolach

Serdecznie zapraszamy wszystkie przedszkola w Stargardzie i okolicy do współpracy. Jeżeli przedszkole Twojego dziecka nie przystąpiło jeszcze naszego programu badań przesiewowych stóp i postury, poproś dyrekcję o kontakt z naszą kliniką.

Czym jest program przesiewowych badań stóp i postury J|Klinik?
Dlaczego warto? Jak przystąpić? Ile to kosztuje? Kiedy odbędzie się badanie w przedszkolu mojego dziecka?

 • Krótko o nas

  W trakcie naszego istnienia pomogliśmy pokonać problemy wielu dzieciom z wadami stóp i postury poprzez pełną diagnostykę, ćwiczenia korekcyjne, wkładkami ortopedycznymi, obuwiem zdrowotnym oraz rehabilitacją. Na codzień pomagamy także dorosłym, seniorom, niepełnosprawnym oraz sportowcom po urazach, przebytych operacjach starając się wyeliminować wszelkie dolegliwości bólowe.

 • Dlaczego warto?

  W związku z wieloletnimi badaniami, które wykazały, że około 30% dzieci ma trudności z “wyjściem” ze zmian fizjologicznych, przeprowadzamy w Stargardzie i okolicy Badania przesiewowe stóp i kręgosłupa dla dzieci w procesie autokorekcji (do 7-go roku życia). Wiek przedszkolny, to wiek w którym problemy związane z wadami postawy są łatwiejsze do skorygowania niż w późniejszym wieku, dlatego też tak ważna jest profilaktyka.

 • #1 Czym jest przesiewowe badanie stóp i postury?

  Badanie przeprowadzane jest pod bacznym okiem uprawnionego do wykonywania tego typu badań specjalisty. Fizjoterapeuta, manualnie oraz na Podoskopie (badanie statyczne) bada stopy, kolana, miednicę, biodra itd. Dzięki takiemu badaniu rodzic dowie się o ewentualnych wadach stóp i postury swojego dziecka. Nasi eksperci są w stanie wychwycić wady postawy dzięki dokładnej analizie postawy, a badania przesiewowe są idealnym wstępem do poszerzenia wiedzy, na temat faktycznego stanu zdrowia fizycznego dziecka.

 • #2 Czym jest przesiewowe badanie stóp i postury?

  Dodatkowo, dzięki badaniu na Podoskopie, specjalista ma możliwość wykrycia przyczyn bólowych w ciele, koślawości i szpotawości kolan oraz skoliozy. Poprzez ścisłą współpracę z naszym Podologiem, Fizjoterapeuta jest także w stanie wychwycić zmiany na stopach i paznokciach takich jak: zmiany skórne, nagniotki, modzele, odciski, wrastające paznokcie. Zmiany podologiczne należy skonsultować w naszej klinice z Podologiem.

 • Przebieg badania

  Podczas badania (15-25 min. jedno dziecko) Fizjoterapeuta sporządza notatkę informacyjną dla rodziców w formie zalecenia w której zawarty jest wynik badania dziecka. Informacje te są poufne i stanowią własność naszej kliniki do momentu odbioru ich przez rodzica lub osoby uprawnionej w naszej placówce.

 • Ile to kosztuje?

  Badanie przesiewowe stóp i postury Twojego dziecka kosztuje jedynie 29zł. Istnieje możliwość poszerzenia badania o pełną diagnostykę w statyce oraz dynamice na macie pedobarograficznej w naszej klinice za dodatkową opłatą.

 • Jak przystąpić?

  Po nawiązaniu współpracy naszej kliniki z przedszkolem Twojego dziecka każdy rodzic otrzyma broszurę informacyjną nt badania oraz formularz/zezwolenie na przeprowadzenie badania. Rodzic zostanie także poproszony o wpisanie dziecka na listę zgłoszeń oraz uiszczenie opłaty 29zł na konto J|Klinik. O terminie badania zostaną Państwo poinformowani przez kierownictwo Przedszkola. Dziecko zostanie przebadane tylko po przedstawieniu zgody/zezwolenia rodzica na badanie oraz odnotowaniu uiszczenia opłaty na konto J|Klinik.

Poznaj pełną ofertę J|Klinik

Rejestracja Tel: 530602594 lub online