Podologia w J|Klinik

Serdecznie zapraszamy do naszego gabinetu podologicznego! Koniec wakacji to doskonały moment aby zadbać kompleksowo o swoje stopy. W naszym gabinecie zadbamy zarówno o ich zdrowie i utrzymanie w estetycznym wyglądzie. Dzięki zabiegom Pedicure Medycznego zapobiegamy chorobom, wadom stóp i płytki paznokciowej. Profilaktyka podologiczna w szczególności zalecana jest sportowcom oraz osobom zmagającym się z chorobami takimi jak cukrzyca, miażdzyca czy grzybica.

Czym jest Pedicure Medyczny? Masz uciążliwy problem z wrastającym paznokciem? Modzele przeszkadzają Tobie w normalnym funkcjonowaniu? Poniżej znajdziesz odpowiedź nie tylko na te pytania. Zobacz w jaki sposób Tobie pomożemy!

 • Pedicure Medyczny w j|klinik

  to kompleksowy zabieg stworzony dla stóp ze zmianami chorobowymi skóry czy płytki paznokciowej, podczas którego usuwane są takie dolegliwości jak: hiperkeratozy, odciski, modzele, nagniotki, ziarninowanie (tzw. dzikie mięso) i inne. Procedurę zabiegową rozpoczyna kąpiel stóp w specjalistycznym żelu bądź soli (dopasowanie do potrzeb pacjenta), opracowanie paznokci i nadmiernych zrogowaceń.

 • Usuwanie i rekonstrukcja płytki paznokciowej

  usunięcie płytki paznokciowej jest niekiedy konieczne po urazach, bądź w przebiegu grzybicy paznokcia. Zabieg ma na celu usunięcie struktury paznokcia nie przylegającej do łożyska oraz jego oczyszczenie i zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi. Rekonstrukcja paznokci wykonywana jest z odpowiednich mas – w zależności od charakteru zmian w celu estetycznym i zabezpieczającym.

 • Usunięcie modzeli, odcisków lub brodawek

  W podologii znanych jest 9 odmian odcisków. Powstają one na wskutek trwałego i nadmiernego ucisku. Powodem ich bolesności jest powstanie rdzenia lub tzw. korzenia w kształcie stożka, który z biegiem czasu przebić się może przez tkankę miękką i dotrzeć nawet do okostnej. Usunięcie takiego odcisku może być pracochłonne, lecz jest konieczne by pozbyć się dolegliwości bólowych w jego obrębie.

 • Badania Mykologiczne

  Są podstawą udanej terapii. Grzybica może być wywołana przez dermatofity, pleśniowe i drożdżaki. Badanie to ma na celu identyfikację i określenie lekowrażliwości w celu dobrania odpowiedniego leczenia. Do badania pobiera się niewielką ilość zeskrobin skóry lub paznokcia.

 • Opracowanie pękających pięt

  zabieg stworzony dla pięt pękających, z rozpadlinami sięgającymi głębokich warstw skóry, spowodowanych nadmiernym zgrubieniem i suchością naskórka. Podczas wizyty w gabinecie pięty są opracowywane i leczone, terapia wzbogacona jest o specjalistyczną maskę siarczkową.

 • Klamry korygujące

  Klamra jest rodzajem aparatu korekcyjnego nakładanego na paznokieć by unieść brzegi paznokcia i odciążyć wały około paznokciowe, prawidłowo ustawić płytkę paznokciową, pomaga znieść dolegliwości bólowe i przeciwdziałać ponownemu wrastaniu. Klamra wspomaga naturalną regenerację i wzrost paznokcia bez ograniczania aktywności zawodowej bądź fizycznej. Jest to odpowiednia forma walki z wrastaniem paznokci także dla dzieci i diabetyków.

 • Ortezy indywidualne

  Ortezy służą do korekcji deformacji w obrębie palców stóp (np. Halluxy, palce młotkowate), ograniczają dolegliwości bólowe powiązane np. z obniżeniem główek kości śródstopia, odciążania np. po usunięciu odcisków czy w przypadku pękających pięt. Ortezy wykonywane są indywidualnie na potrzebę pacjenta.

 • Opracowanie paznokci (także grzybiczych)

  Polega na usuwaniu tej części paznokcia, która objęta jest procesem grzybiczym, zmniejsza się dzięki temu ilość mikroorganizmów i wspomagany jest proces leczenia. Podczas zabiegu oczyszczane jest tez dokładnie łożysko w obrębie zmian grzybiczych.

Rejestracja tel: 530602594 lub online

Poznaj naszą ofertę i zarejestruj się już dziś!